Altıgen Kafes Model Hırka Anlatımı

    Merhabalar; Bugün sizlerle yazlık örgü hırka , yelek, şal, pareo tarzı örgülerinizde kullanabileceğiniz nefis model paylaşacağım. Altıgen kafes model hırkamızı anlatmaya başlayalım

Malzemeler

 Altıgenlerden oluşan bu modelimiz için yazlık ince ipler tercih edilmeli. Ancak modelin net ve düzgün bir görüntüde olması için kullandığınız ipin mutlaka ütülenebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Ben bumodeli yazlık salaş bir yelek yapımında kullandım. Benim tercih ettiğim ip, Alize Diva. %100 akrilik bir ip. 2,5 mm yün tığı kullandım. Alize divaların bir özelliğide ütülendiğinde yana ve boya uzuyor olması. Bu sebeple eğer bu ipi kullanacaksanız örgünüzün en ve boyunu ona göre ayarlamalısınız. Örümü çok keyifli, parlak yapılı bir ip.

Çiçek Motifli Örtü Yapımı

Merhabalar; ben Tuba Bıçakcı. 39 yaşında 2 prenses annesiyim. Uzun yıllar çalıştığım bankacılık ve finans sektörüne veda edip ev hayatına adapte olmaya çalıştığım günlerde edindiğim bir hobi olarak başladı örgü maceram. Kısa sürede adapte olup çok sevdim örgü örmeyi. Rengarenk şeyler örmeyi severim. Renkleri kombinleyip cıvıl cıvıl şeyler üretmek en büyük keyfim. Bugün bu ilk yazımda da sizlere daha önce sosyal medyada görüp kendime göre yorumladığım çiçek motifli örtü yapımını anlatacağım .